Ballot for General Election November 3, 2020

* = survey

REPRESENTATIVE TO CONGRESS

1st District

Steve Chabot (R) incumbent   *
Kevin D. Kahn (L)  *
Kate Schroder (D)

2nd District

Jaime M. Castle (D)
Brad Wenstrup (R) incumbent  *

8th District

Warren Davidson (R) incumbent  *
Vanessa Enoch (D)

OHIO SUPREME COURT

Justice of the Supreme Court (term comm. 1-1-2021)

Sharon L. Kennedy (R) incumbent *
John P. O’Donnell (D)

Justice of the Supreme Court (term comm. 1-2-2021)

Jennifer Brunner (D)
Judi French (R) incumbent  *

JUDGE OF THE COURT OF APPEALS

1st District

Ginger Bock (D)
Russell J. Mock (R) incumbent *

12th District (term comm. 1/1/2021)

Matthew Byrne (R)

12th District (term comm. 2/9/2021)

Robert Hendrickson (R) incumbent

STATE SENATE

4th District

George Lang (R)
Kathy Wyendandt (D)

8th District

Louis W. Blessing III (R) incumbent  *
Daniel Brown (D)

14th District

Terry A. Johnson (R) incumbent *
Ryan Ottney (D)

STATE REPRESENTATIVE

27th District

Sara Bitter (D)
Tom Brinkman (R) incumbent *

28th District

Jessica E. Miranda (D) incumbent
Chris Monzel (R) *

29th District

Cindy Abrams (R) incumbent *
Harrison T. Stanely (write-in)

30th District

Tom Roll (non) *
Bill Seitz (R) incumbent *

31st District

Brigid Kelly (D) incumbent

32nd District

Catherine D. Ingram (D) incumbent

33rd District

Sedrick Denson (D) incumbent
Mary L. Hill (R)

51st District

Sara P. Carruthers (R) *

52nd District

Jennifer L. Gross (R) *
Chuck Horn (D)

53rd District

Thomas Hall (R) *
Michelle E. Novak (D)

54th District

Morgan Showen (D)
Paul Zeltwanger (R) incumbent *

62nd District

Phillip S. Lipps (R) incumbent
Erin Rosiello (D)

65th District

Alan Darnowsky (D)
Jean Schmidt (R) *

66th District

Adam C. Bird (R) *

JUDGES – HAMILTON COUNTY

Judge of the Court of Common Pleas, General Division (FTC 1/1/2021)

Melba Marsh (R) incumbent *
Heidi Rosales (D)

Judge of the Court of Common Pleas, General Division (FTC 1/2/2021)

Pat Dinkelacker (R) incumbent *
Christian Jenkins (D)

Judge of the Court of Common Pleas, General Division (FTC 1/4/2021)

Curt Hartman (R) *
Chris Wagner (D)

Judge of the Court of Common Pleas, General Division (FTC 2/9/2021)

Jennifer Branch (D)
Elizabeth Callan (R) incumbent *

Judge of the Court of Common Pleas, General Division (FTC 2/10/2021)

Stacey DeGraffenreid (R)
Alan Triggs (D) incumbent

Judge of the Court of Common Pleas, General Division (FTC 2/11/2021)

Thomas Beridon (D)
Robert Goering (R)

Judge of the Court of Common Pleas, General Division (FTC 2/12/2021)

Ethna Cooper (R) incumbent *
Wende Cross (D)

Judge of the Court of Common Pleas, General Division (FTC 2/13/2021)

Alison Hatheway (D)
Charles Kubicki, Jr. (R) incumbent *

Judge of the Court of Common Pleas, Drug Court Division (FTC 1/3/2021)

Kim Wilson Burke (R) incumbent
Nicole Sanders (D)

Judge of the Court of Common Pleas, Probate Division (FTC 2/9/2021)

Pavan Parikh (D)
Ralph Winkler (R) incumbent *

Judge of the Court of Common Pleas, Juvenile Division (FTC 2/14/2021)

Kari Bloom (D)
John Williams (R) incumbent *

Judge of the Court of Common Pleas, Domestic Relations Division (FTC 2/9/2021)

Anne Flottman (D)
Amy Searcy (R) incumbent *

JUDGES - BUTLER COUNTY

Judge of the Court of Common Pleas (FTC 1/1/2021)

Jennifer McElfresh (R) incumbent

Judge of the Court of Common Pleas (FTC 1/3/2021)

Daniel Haughey (R)

Judge of the Court of Common Pleas (FTC 2/9/2021)

Michael Oster, Jr. (R) incumbent

Judge of the Court of Common Pleas, Juvenile Division (FTC 1/2/2021)

Erik Neihaus (R)

Judge of the Court of Common Pleas, Probate Division (FTC 2/9/2021)

John Holcomb (R) *

JUDGES - CLERMONT COUNTY

Judge of the Court of Common Pleas, Probate/Juvenile Division (FTC 2/9/2021)

James Shriver (R) incumbent *

JUDGES – WARREN COUNTY

Judge of the Court of Common Pleas, General Division

Robert Peeler (R) incumbent

Judge of the Court of Common Pleas, Juvenile Division

Joseph Kirby (R) incumbent

HAMILTON COUNTY

Clerk of Courts

Alex Glandorf (R) *
Aftab Pureval (D) incumbent

County Commissioner (FTC 1/2/2021)

Andy Black (R) *
Herman Najoli (non party) *
Alicia Reece (D)

County Commissioner (FTC 1/3/2021)

Denise Driehaus (D) incumbent
Matthew O’Neill (R) *

Prosecutor

Joseph T. Deters (R) incumbent *
Fanon A. Rucker (D)

Recorder

Scott Crowley (D)
Norbert A. Nadel (R) incumbent *

Sheriff

Bruce Hoffbauer (R) *
Charmaine McGuffey (D)

Treasurer

Jill Schiller (D)
Charlie Winburn (R) *

BUTLER COUNTY

Clerk of Courts

Mary Swain (R) incumbent *

County Commissioner (FTC 1/2/2021)

T.C. Rogers (R) incumbent

County Commissioner (FTC 1/3/2021)

Donald Dixon (R) incumbent

Prosecuting Attorney

Michael Gmoser (R) incumbent

Recorder

Danny N. Crank (R) incumbent

Sheriff

Richard K. Jones (R) incumbent

Treasurer

Nancy Nix (R) incumbent

CLERMONT COUNTY

Clerk of Courts

Acacia Uible (D)
Barbara Wiedenbein (R) incumbent

County Commissioner (FTC1/2/2021)

Bonnie Batchler (R)
Jeff Richards (D)

County Commissioner (FTC1/3/2021)

David L. Painter (R) incumbent

Prosecutor

Mark J. Tekulve (R)

Recorder

Deborah Clepper (R) incumbent *

Sheriff

Robert S. Leahy (R) incumbent

Treasurer

Jeannie M. Zurmehly (R) incumbent

WARREN COUNTY

Clerk of Courts

James L. Spaeth (R) incumbent

County Commissioner (FTC 1/2/2021)

Bob Stein (D)
David Glen Young (R) incumbent

County Commissioner (FTC 1/3/2021)

Shannon Jones (R) incumbent

Prosecutor

David P. Fornshell (R) incumbent

Recorder

Linda Oda (R) incumbent *

Sheriff

Larry Lee Sims (R) incumbent

Treasurer

Barney Wright (R) incumbent